پس زمینه اختلاف منظر

انتظار تاریخ

همدلی و همزبانی ملت و دولت
آگوست 3, 2015
عصر شکستن زنجیرها
آگوست 7, 2015

معرفی کتاب
در شرایط کنونی، اقلیت توجیه گر قدرت حاکم به جای مبارزه با استکبار جهانی به اقلیت مدافع اسلام ناب محمدی و تلاشگر برای ایجاد جهان طراز قرآن حمله می کنند و آنها را هدف قرار می دهند و اکثریت خاموش جهان اسلام اگر به مرحله بیداری و هشیاری رسیده اند باید برخیزند و از اقلیت مدافع اسلام ناب محمدی دفاع کنند و راه های پیروزی اسلام ناب محمدی در تاریخ را بگشایند. این انتظار تاریخ است.
در مقدمه این اثر آمده است: «اسلام با ظهور خود انقلابی جهانی به وجود آورد و در نتیجه این انقلاب جهانی، یک جهانی سازی صورت گرفت و نتیجه نهایی این جهانی سازی، پیدایش «ملت اسلام» در ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی بود. ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی از سلسله جبال هیمالیا در آسیا شروع شده و از طریق شمال آفریقا و شبه جزیره ایبری به سلسله جبال پیرنه در جنوب فرانسه منتهی می شود.
امروزه در «ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی» کشورهایی وجود دارند که رسماً مسلمان نیستند، مانند اسپانیا و پرتغال و از طرف دیگر کشورهای اسلامی دیگری وجود دارند که در ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی قرار ندارند، مانند مالزی و اندونزی و مغولستان. در اولین موج گسترش اسلام و نخستین موج انقلاب جهانی اسلام که در سده نخست پیدایش اسلام صورت گرفت، این ظرف جغرافیایی به تصرف اندیشه و فرهنگ و نظام ارزش های اسلامی درآمد.» امروز تاریخ در «ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی» از امت اسلام، ملتی با سرزمین و تاریخ و دین و خط و فرهنگ و نژاد و هویت مشترک ساخته است، ملتی که به دلیل سلطه غرب، فاقد دولت مشترک است، در حالی که برای قرن ها دولت مشترک هم داشته است.
این اثر درصدد است ریشه تضادهای اجتماعی در این ملت را از نظر تاریخی ردیابی کند؛ زیرا بی تردید با شناسایی این ریشه ها می توانیم هویت خود را بشناسیم؛ وحدت خود را به دست آوریم و از نو خانه اسلام را برای فرزندان اسلام بنیان نهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *